• Anasayfa
  • Kültür ve Turizm Bakanımız Sn. Mehmet Ersoy Ziyaretmiz

Kültür ve Turizm Bakanımız Sn. Mehmet Ersoy Ziyaretmiz

16 Mart 2021 mice 0 Yorum

Bizde varız ve bunu duyurmak adına Ankara’dayız. Dördüncü durağımız Kültür ve Turizm Bakanımız Sn. Mehmet Ersoy oldu.

Sayın Bakan’la yapmış olduğumuz görüşmede Nisan ayı itibariyle başlayacak olan turizm hareketliliğinin deniz, kum,güneş turizmi üzerine beklendiğini kongre,toplantı,etkinlik ve fuar sektörü başta olmak üzere gerek incoming gerekse de outgoing segmentlerinde de en erken hareketliliğin Eylül veya Ekim ayı sonrası hatta 2022 yılı başlarını bulabileceği aktarılmıştır.

Özellikle Uluslararası şirketlerin çalışanlarına Haziran ayı sonuna kadar getirmiş oldukları seyahat, toplantı ve etkinliklere katılım yasağı hususu hatırlatılmıştır.

Aynı zamanda dünyada aşılama çalışmalarının beklenenden zayıf ilerlemesinin yanı sıra etkinlik ve organizasyonlara getirilen kısıtlamaların satın alıcıda ve hizmet üreticide kafa karışıklığı yarattığını, belirli kapasitelerle açık ve kapalı alanlarda etkinlik ve organizasyon yapmanın önünün muhakkak açılması gerekliliği, toplantı, etkinlik, kongre, fuar ve organizasyon sektörünün tedbir ve önlemlerle organizasyon yapabileceği, tüm tedbirleri alabileceği aktarılmış olup, bu konuda sözlü başta olmak üzere destekleri istirham edilmiştir.

Ülkemiz ve güzide şehrimiz İstanbul’u tekrar üst sıralara alabilmenin sektörü hayatta tutmakla, teşvik ve destek paketleriyle olabileceğini aksi durumda sektör tarafında binlerce firmanın kapanma, onbinlerce çalışanın işsiz kalma, rekabet avantajını kaybetmek gibi birçok tamir edilemez ve sarılamaz yarayla baş başa kalacağını bu bağlamda neredeyse son umut olarak tutunulan “ KÇÖ “ uygulamasının devam ettirilmesinin istihdamın korunması ve nitelikli personelin sektörde kalabilmesi adına çok çok önemli bir öncelik taşıdığı arz edildi.

Sektörün hayatına devam edebilmesi adına vergilerin ötelenmesi, hibe kredi, sicil affı çıkarılması vb. hususların önem arz ettiğini sektörün alacağı teşvik ve desteklerle pandemi sonrasına hazırlanmasının rekabette ciddi avantaj sağlayacağı paylaşılmıştır.

Sayın Bakan’a nazik ağırlaması adına şükranlarımızı sunarız.

 

Yorum Yapın