• Anasayfa
  • I-MICE AKADEMİ Komitesi, Kültür Bilincini Geliştirme Vakfı Toplantısı

I-MICE AKADEMİ Komitesi, Kültür Bilincini Geliştirme Vakfı Toplantısı

3 Kasım 2023 mice 0 Yorum

Derneğimizin, I-MICE AKADEMİ Komitesi, Kültür Bilincini Geliştirme Vakfının ev sahipliğinde bir araya gelerek, 2023-2024 programlarını belirlemiş ve sektöre fayda yaratacak özel projelerin geliştirilmesi yönünde son derece verimli bir toplantı gerçekleştirmiştir.

Kültür Bilincini Geliştirme Vakfı; Mart 2003 yılında, ortak paydaları kültür bilincinin geliştirilmesi olan, başta akademisyen, işadamı, sanatçı, arkeolog, mimar ve sanat tarihçisi olmak üzere farklı meslek gruplarından oluşan kişilerce kurulmuştur. Vakfın amacı; yaşadığımız coğrafyadaki kültür çeşitliliğini ortak insanlık mirası olarak algılamak, benimsemek, sahiplenmek, paylaşmak ve bunların gelecek kuşaklara doğru ve sağlıklı biçimde aktarılması için çalışmalar gerçekleştirerek, toplumsal duyarlılık oluşturmak ve kültür bilincini geliştirmektir.

Derneğimizde aynı bilinçle ve duyarlılıkla, Türkiye’deki tarihi, kültürel varlıkların uluslararası standartlarda korunması, kültürel miras bilincinin geliştirilmesi, genç kuşakların bu doğrultuda eğitilmesi alanında, gerçekleştirilecek çalışmalar da vakıf ile ortak projeler gerçekleştirmeyi hedeflemektedir.

Yorum Yapın