Hoşça kal 2022

24 Aralık 2022 Deniz Süerkan 0 Yorum

İyisiyle kötüsüyle bir seneyi daha arkamızda bırakıyoruz. İki sene süren bir durağanlığın arkasından, 2021’de yavaş yavaş toparlanmıştık ama 2022 Turizm sektörümüz için oldukça haraketli, bereketli ve keyifli geçti, geçiyor bizler için.

Ekrana bakıp sunum yaptığımız, sürekli oturduğumuz, teknolojinin tüm olanaklarını kullanarak müşterilerimizin taleplerini karşılamaya çalıştığımız meşhur pandemi sonrası, yüz yüze yapılan etkinlikler bu sene daha da fazla yapıldı, hatta toplantı salonları dolup taştı. İstediğimiz tarihlerin çoktan başka bir meslektaşımız tarafından kapıldığı için yeni mekanlar aradığımız, tatlı rekabetlerin olduğu bir yıldı 2022. Önce hayatımızdan HES uygulaması kalktı böylece bir yükümüz daha azaldı, insanlar hayatın normale döndüğüne inanmaya başladı, maske takma zorunluluğunun ortadan kalkması ile daha rahat nefes alır olduk. Hareket ettik, yeri geldi ofisimizde yeri geldi dışarılarda sabahladık ve biten organizasyonların tatlı yorgunluğunu yeni bir talep alarak üstümüzden attık, silkelendik biz 2022’de, üstümüzden miskinliğimizi attık.

Hem de çıkan tüm orman yangınlarına, can dostlarımızın katledilmesine, ülkelerin birbirlerine savaş açmalarına, ülke olarak kaçanlara kucak açmamıza, göz göre göre meydana gelen maden kazalarına, turistlerin en yoğun olduğu yerde patlatılan bombalara, depremlere, her ay yapılan zamlara, sosyal medya kısıtlamalarına, tüm felaketlere rağmen turizm yine ayakta kalmayı başardı.

Her sektör ülkemizde yaşanan olaylardan etkileniyor tabi ki ama büyük ölçüde zarar gören hep bizler oluyoruz; İstiklal Caddesinde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza bir kez daha burada rahmet, arkalarında kalanlara başsağlığı dileyerek bu olaydan örnek vermem gerekirse; hepimiz üzüldük, kahrolduk ama ertesi gün tüm dükkanlar açıktı, hem meraktan hem ihtiyaçtan İstiklale giden bir sürü insan vardı, gel gör ki bu olay sebebiyle, Taksim’le arasında kilometrelerce uzak olan yerlerde ki etkinlikler iptal edildi, yurtdışından gelecek olanlar gelişlerini erteledi…

Yine de “Show must go on” …

Harika bir Aralık ayı geçirerek, etkinliklerimizle, davetlerimizle, bu seneye veda ediyoruz. I-Mice olarak düzenlenen yılbaşı etkinliğini kaçırdıysanız, çıkan haberlere, çekilen keyifli fotoğraflara göz atmanızı tavsiye ederim.

2023 yılı hepimiz için başarıların arttığı, keyifli organizasyonların yapıldığı, ödüllerin bitmediği, sağlık dolu bir yıl olsun, her şey çok güzel olsun.

Deniz Süerkan

Yorum Yapın