Çamlıca Kulesi Ziyareti

3 Kasım 2023 mice 0 Yorum

Dünyada, ilk ve tek olan; 100 radyo kanalının “aynı anda” frekansları birbirine karışmadan ve birbirlerini engellemeden yayın yapabildiği ve Eylül 2020 itibarı ile asli faaliyeti olan yayıncılık hizmetinin verilmeye başlandığı “Çamlıca Kulesi”ni ve Türkiye’nin ilk ve tek UZAY similasyonunu istasyonunu , davetleri üzerine ziyaret ettik ve oldukça etkilendik.

Daha önce dağınık bir şekilde bulunan ve bu nedenle görüntü kirliliği ve elektromanyetik kirlilik yaratan vericilerin tek merkezde toplanması enerji verimliliği sağlaması açısından büyük önem taşımaktadır. Toplam 30.150 metrekare alan üzerinde kurulu olan Çamlıca Kulesi deniz seviyesinden 587 metre yüksekliğiyle İstanbul’un en yüksek yapısıdır. Kule zemin altında 4, zemin üzerinde 45 olmak üzere toplam 49 kattan oluşmaktadır.

Küçük Çamlıca Televizyon ve Radyo Kulesi, yerli ve milli teknoloji firmalarıyla gerçekleştirilen işbirliği sayesinde ülkemizin Radyo-TV yayıncılık kalitesini ve kapasitesini dünya standartlarına ulaştırırken, aynı zamanda ülke kalkınmasına da ciddi anlamda katkı sağlamıştır.

Çamlıca Radyo & TV Kulesi yayıncılık faaliyetlerinin yanı sıra hediyelik eşya mağazası, kafeterya ve ziyaretçilerinin dünya mutfağının en lezzetli sunumlarını tadacağı restoranı ile İstanbul’un sembol yapısı olarak konumlandırılmıştır. Kule’nin eşsiz manzaraya hakim seyir terası ile küçük bir toplantı salonu ve interaktif aktivite alanları ile de İstanbul’un dolayısıyla ülkemizin MICE sektörüne de farklı bir alternatif sağlayan yapılarından biri olmuştur.

Davetleri ve harika ev sahipliği ile bizleri ağırladıkları için teşekkür eder, ileriye dönük işbirliği yapmak dileği ile herkesin ziyaret etmesini tavsiye ederiz.

Yorum Yapın