huseyin-kurt-1
  • Location: 660 Brooklyn Street, 88 New York

  • Email: needhelp@example.com

  • Phone: +999 888 0000

Hüseyin Kurt

İstanbul Aydın Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği mezunu olan Hüseyin Kurt, 2002 yılında Swiss Otel İstanbul’da başladığı meslek hayatına Setur Kemer – Antalya Bölge Yöneticisi olarak devam etmiştir.

2006 – 2008 yılları arasında çalıştığı Uptown Travel ’da birçok etkinlik ve organizasyon yönetmiştir.

 

Ayer Turizm – Event Academy’de operasyon yetkilisi olarak devam ettiği kariyerine sırasıyla operasyon müdürü ve yurtiçi organizasyonlar direktörü olarak devam etmiştir. 2008 – 2013 yılları arasında çalıştığı dönemde birçok şirket, kurum ve kuruluşa ekibiyle hizmet veren Hüseyin Kurt, toplamda 1500 civarında organizasyona imza atmıştır.

 

Sonraki yıllarda Troja Tur’a geçerek MICE departmanı kuruluş çalışmalarını yöneten Hüseyin Kurt, 2015 başında kurucu ortak olarak kuruluşuna katkıda bulunduğu Oliva MICE markasıyla yoluna devam etmektedir.

Günümüze dek 50’ye yakın sektör çalışanına mentorlük hizmeti veren Kurt, 2016 yılında ülkemizde MICE segmentine yönelik ilk çıkışlı olan Uluslararası MICE Derneğinin kurucuları arasında yer alarak Uluslararası MICE Derneğinin 2. Başkanı olmuştur.

 

22 Haziran 2019 tarihinde gerçekleşen Olağan Genel Kurulda Uluslararası MICE Endüstrisi Derneğinin Başkanlığına seçilmiş olup, 2022 yılında gerçekleşen genel kurulda yeniden 3 yıllığına göreve seçilmiştir.

Ocak 2021 tarihinde yurt dışında bulunan turizm tanıtma ofisleri, havayolları, kongre ve ziyaretçi ofisleri, uluslararası otel zincirleri, ilgili bakanlıklar, DMC’ler vb. firma, kurum ve kuruluşların ülkemizde satış, pazarlama, tanıtım ve danışmanlık faaliyetlerini üstlenmek adına GLOBEMEETS adlı şirketin kurucuları arasında yer almıştır.

 

Türkiye Seyahat Acentaları Birliğinin 23. döneminde Yönetim Kurulu Üyesi olarak listeye giren Hüseyin Kurt 24. dönemde de TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevine devam etmektedir. Aynı zamanda TÜRSAB MICE İhtisas Başkanlığı görevine devam etmektedir.

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Turizm Platformu Koordinasyon Kurulu Üyesi, Event Komisyonu Üyeliğinin yanı sıra Site Turkey Üyesi ve İstanbul Kültür Elçileri Derneği Danışma Kurulu Üyesi olan Hüseyin Kurt, İngilizce ve Makedonca bilmektedir.

Volunteering
87%
Leadership
72%
Donate Support
80%