I-MICE Sesini Dinliyor.

29 Nisan 2020 Deniz Süerkan Yoruma Kapalı

Yazan: Deniz Süerkan

Dernek olarak başlatmış olduğumuz çalıştayımızın ilk gününü 1 Mayıs Cuma günü gerçekleştirdik. Öncelikle tüm katılımcılarımızın İşçi ve Çalışma Bayramını kutladık ve beklediğimiz, ümit ettiğimiz katılımcı sayılarını yakalayarak ilk günümüz de ki dört ana başlıkta topladığımız oturumlarımızı başarılı bir şekilde bitirdik.

İlk oturumumuz olan Seyahat Acentaları, Tur Operatörleri ve PCO’ların açılışını sayın TÜRSAB Başkanımız Firuz Bağlıkaya yaptı. Değerli görüşleri ile bize önderlik yaptığı bu toplantımıza katılım 250 kişiyi aştı. Katılım çok olunca zamanımız yetmediği için alternatif bir zaman daha oluşturmak durumunda kaldık, sizleri dinlemeye devam edeceğimizin müjdesini buradan verebilirim. VE tabi ki sevgili başkanımıza bir kez daha teşekkür ederiz.

İkinci oturumumuz IATA Acentaları da beklenen katılımı aldı ve kıymetli görüşleri çalıştayımız için kayıt ettik.

İlk göz ağrım meslek hayatımın başlangıcı olan Otelcilik ise üçüncü oturumumuzdu aynı zamanda bu oturumda Kongre merkezleri ile etkinlik alanları da vardı ve muazzam bir katılım oldu. Mevcut durumdan dolayı göremediğim bir çok dostumu görüp özel olarak konuşma fırsatı yakalamış oldum ki bu da benim için ayrı bir kazançtı.

Acentaların, otellerin dostu teknik şirketlerimiz, prodüksiyon firmaları, ses & ışıkçı dostlarımız bugünün son oturumu için bizlerle birlikte oldular.

Biz sizleri dinledik ve çok mutlu olduk, katılımınız için değerli yorumlarınız ve katkılarınız için. Sizleri görmek bizleri çok mutlu etti ama bu, yapmak istediğimiz çalıştayın küçük bir parçasıydı aslında.

I-Mice ne yapmak istiyor peki? Sizlere göndermiş olduğumuz anketlerden gelen sonuçlar ve bu toplantılarda ki notlar toplanıp bir rapor halinde hazırlanacak ve gerekli mercilere MICE segmentinin durumu, Pandemi’nin bize verdiği zararlar, MICE’in gücü ve içinde bulunduğumuz durum yüzünden kaybedilen bu gücün ekonomide ki kaybı olarak sunulacak. I-Mice sadece sizi dinlemedi aynı zamanda bir MICE Zirvesi için ilk adımı 1 Mayıs Cuma günü attı.

Hala anketi yapmamış olanlar için:

https://tr.surveymonkey.com/r/i-mice_isveren_anketi

https://tr.surveymonkey.com/r/i-miceanket-calisan

Oturumlarımız, 2-3 ve 4 Mayıs’ta devam edecek, sizleri dinlemeyi ve değerli yorumlarınızı almaya da devam edeceğiz.

Sözlerime son verirken sizlerin de bilmenizi isterim ki bu çalıştay I-Mice Derneğinin İcra Kurulu üyeleri tarafından sizler için oluşturuldu ama isminin özellikle altı çizilerek belirtilmesi gereken kişiler Mint Turizm’in kurucusu ve Yönetim Kurulu üyemiz sevgili Bahadır Biçer ile Derneğimizin Başkanı sevgili Hüseyin Kurt. Bir kez daha sektörün sesi olduğunuz için teşekkürler.

İcra Kurulumuzun ve Yönetim Kurulumuzun değerli isimlerine de sitemizden bakmanızı öneririm.