I-MICE Çalıştayı Bitmedi

4 Mayıs 2020 Muharrem Yılmaz Yoruma Kapalı

Yazan: Deniz Süerkan

1 – 4 Mayıs I –Mice Çalıştayı;

I – Mice Sesini Dinliyor, diyerek başlamış olduğumuz çalıştayımız sanal ortamda, “Zoom” üzerinden düzenlenen 15 oturum ile bugün bitti.

Herkes böyle düşünüyor, oysa ki, çalıştay öncesi haftalarca yapılan hazırlıklar olduğu gibi, bitiminde de devam eden bir çalışmamız olacak. Belki her gün sabah 11:00’den akşam 19:00’a kadar sizlerle birlikte olamayacağız ama bu dört gün boyunca sizlerden dinlemiş olduğumuz konuları, dertleri, teşekkürleri, iyi ve kötü yorumları derleyip toparlayıp bir rapor hazırlayacağız. Sizlere daha önce duyurmuş olduğumuz anket sonuçlarını derleyeceğiz. Anketimizi hala dolduramamış olanlar için yazının alt kısımda bir kez daha paylaşacağım.

Aynı ortamda bulunup toplantı yap(a)madan geçirdiğimiz bir dönem oldu çalıştay için, mecazi anlamda çok koştuk, çok yorulduk, sürekli elimizde telefon beyin fırtınaları estirdik, görüntülü video görüşmeleri yaptık ve 4 güne 15 oturum ayırdık, kimseyi atlamadan. Aile olduğumuz birlikte yol aldığımız DMC’ler, otelciler, müzisyenler, teknikçiler, rehberler, çevirmenler, transfer & nakliye, düğün & davet yapan dostlarımız ve niceleri. Ve biz söz verdiğimiz 15 oturumu gerçekleştirdik.

Bildiğiniz gibi ilk oturumumuzu TÜRSAB Başkanımız değerli Firuz Bağlıkaya yaptı. Bu iyi bir başlangıç oldu bizim için, sonrasında mesleğinde duayen olmuş bir çok katılımcı bizlerleydi, bazen değerli yorumlarını katarak bazen de sadece dinleyerek bizleri onurlandırdılar. Oturumlarımızın ortalama katılımcı sayıları 150 ila 200 kişi idi, hem “Zoom” üzerinden hem de canlı yayınlanan youtube kanalımızdan izleyicilerimiz oldu. Bazı oturumlarımız da 250 katılımcıyı ağırladık, herkese zaman yetmedi, ek oturum yaptık.

Sanal ortamda yapabildiğimiz kadar süpriz yaptık kıymetli katılımcılarımıza; yüzer tekneler ile ilgili olan oturumumuz için Başkanımız sevgili Hüseyin Kurt, sokağa çıkma yasağı olduğu halde izin alıp sahile gitti ve açılışı tekneden yaptı. Müzisyenlerimizin, sanatçılarımızın katıldığı oturum için derneğimizin İcra Kurulu üyesi sevgili Burcu Kısakürek bizlere şarkı söyledi ve katılımcılarımızdan akordeon ve gitar ile eşlik edenler oldu.

Ve tabi sürprizli final tüm sektör paydaşlarımızın katıldığı son oturum tabiri caiz ise eller havaya şeklinde sonuçlandı. Şeyma Ayaz bizlere canlı olarak şarkı söyledi, mikrofonlar açıldı herkes alkışladı.

Hani zor bir organizasyon yaparsın, günlerce sürer, gün gelir sabahlarsın, ışığı ayrı, servisi ayrı kontrol edersin her şey yolunda gitsin diye, yemek yemeği atlar, iki dakika oturup sigara içebilirsen kendini şanslı sayarsın ve sonunda toplantılar biter gece eğlence olur, tüm misafirlerin dans pistinde eğlenip toplantının nasıl güzel geçtiğinden bahseder, seni yakalayıp teşekkür eder, sen arkada personeline sarılıp bu da bitti deyip gülersin ve tüm yorgunluğu unutsun…   Ben uzun bir zamandan sonra bu da bitti deyip güldüm ve kaybetmekte olduğum motivasyonu yakaladım. En kısa zamanda güzel ve başarılı organizasyonlar yapmamızı, beraber kutlamamızı ümit ederim.

Katılan, söz alan, yorum yapan tüm meslektaşlarımıza teşekkürü bir borç bilirim.

Biz Kocaman Bir Aileyiz.

Anketlerimiz:

https://tr.surveymonkey.com/r/i-mice_isveren_anketi

https://tr.surveymonkey.com/r/i-miceanket-calisan