• Anasayfa
  • I-MICE’ın düzenlediği gecede, PORTAXE’te bir araya geldi.
  • BASIN: Yeniesnaf.com

I-MICE’ın düzenlediği gecede, PORTAXE’te bir araya geldi.

Nitelikli turiste hizmet veren sektör paydaşları I-MICE’ın düzenlediği gecede, PORTAXE’te bir araya geldi.

50 civarında sektör paydaşını içinde barındıran, nitelikli turiste hizmet veren, yıllık 70-80.000 civarında etkinlik ve organizasyon gerçekleştiren 200.000’in üzerinde direkt ve 400.000’in üzerinde dolaylı çalışanı olan, yıllık 15 milyar dolar ticaret hacmi yaratan MICE segmenti son yıllarda başlı başına bir sektör haline gelmiştir..

Nitelikli turiste hizmet veren sektörün nabzı PORTAXE’te attı!

Gece iki bölüm halinde gerçekleşti.

İlk bölümde 17.00 – 19.00 saatleri arasında sektör paydaşları, Shine alanında b2b etkinliğinde bir araya gelip yeni iletişim ve işbirliği fırsatları yakaladılar.

Organizasyonda toplamda 28 sponsor firma stand açarak sektör paydaşları ve iş ortaklarıyla bir araya geldi. Çok yoğun katılımlı gerçekleşen etkinlikte gelecek adına önemli işbirlikleri gelişti.

Sonrasında ise misafirler Portaxe alanına yönlendirildi. Misafirleri Portaxe alanında girişten itibaren özenle hazırlamış kokteyller, ünlü DJ Cem Mangaloğlu’nun geceye özel repertuvarı ve yine özenle hazırlanmış kusursuz bir organizasyon ve hazırlık karşıladı.

Gecenin sunuculuğunu üstlenen sevgili Sevinç Şatıroğlu sırasıyla sahneye derneğin Genel Sekreteri Sn. Sezen Akyazı, 2. Başkan Sn. Işıl Özmen ve Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Hüseyin Kurt’u davet etti.

 

Genel Sekreter Sn. Sezen Akyazı “ geçen ay ilkini gerçekleştirdiğimiz Networking etkinliğimizi bu ay ilk defa öncesinde b2b ile birleştirdik. Görüyoruz ki çok doğru yapmışız. Bugün birbirini tanıyanlar iletişimlerini arttırdı. Tanımayanlar ise yeni iletişim ve işbirliği fırsatları yakaladı. Biz, bunu çok önemsiyoruz. Yeni etkinlik planlamalarımızı da bu heyecanla devam ettireceğiz. Hepinize güzel, keyifli ve eğlenceli bir gece dileriz. “ dedi.

2. Başkan Sn. Işıl Özmen “ Değerli dostlar, derneğimiz yurt içi ve yurt dışı tanıtım gezileri, I-MICE akademi ile eğitimler, otel infoları, sosyal sorumluk projelerinin yanı sıra sektörü bir araya getiren networking etkinlikleri de gerçekleştiriyor. Senenin ilk etkinliğini bugün sizlerle yapıyoruz. Hepiniz hoş geldiniz. Dernek yönetimine kadın gücünün yansımasını da gururla paylaşıyorum. İyi eğlenceler. “ dedi.

Gecede söz alan Derneğin Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Hüseyin Kurt “ sektör adına katma değer üretmek, fayda sağlamak ve dokunmak için varız. Derneğimiz sektördeki gücünü siz sektör paydaşlarımızdan ve üyelerimizden alıyor. Günden güne güçlenen ve büyüyen üye sayısı 600’leri bulan kocaman bir aileyiz. İstiyoruz ki sizlerle daha da güçlenelim. Hep birlikte sektörümüze daha fazla daha güçlü sahip çıkalım. Hepinizin ayaklarına sağlık.” Dedi.

Gece söz alan Portaxe Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Lütfü Sapmaz “ bugün, burada mekan sponsoru olmaktan, turizmin kalbi sektör paydaşlarıyla, dostlarımla, iş ortaklarımla bir arada olmaktan dolayı çok mutluyum. Her birimiz dışarıda rakip olabiliriz ama içimizde çok iyi dostlarız. Her birimizin ortak gayesi sektörü hak ettiği yere taşımak. Bu bağlamda başta Divan Hotelleri olmak üzere organizasyonun gerçekleşmesinde desteğini esirgemeyen tüm sponsor dostlarımıza ve buraya gelen sizlere teşekkür ederim. “ dedi.

Gecenin Catering sponsoru Divan Hotelleri Satış ve Pazarlama Direktörü Sn. Deniz Dikkaya “ PORTAXE’te, burada siz kıymetli iş ortaklarımızla ve sektör paydaşlarımızla bu kadar nitelikli bir gecede olmaktan dolayı çok mutluyuz. Geceye Divan Hotelleri, Divan Catering ve Divan Pastaneleri olarak destek vermekten dolayı son derece mutlu olduk. Organizasyonda bizleri bir araya getiren ve içinde olmaktan paydaşı olmaktan keyif aldığımız derneğimize ve yöneticilerine de çok teşekkür ederiz. “ dedi.

Gece; sponsorlara plaket, Biraderler Cabaret’in renkli, keyifli ve çok eğlendirici performansı ve çekilişlerle devam etti.

Sektör paydaşları b2b etkinliğinden sonra tabiri caizse ayın yorgunluğunu ve stresini sahnede eğlenerek attı.

Geceye sponsor olan kıymetli iş ortaklarımız;

Portaxe

Divan

2K Kaliteli Kurumsal

Bekup Reklam

DJ Cem Mangaloğlu

Dreamshots

EMN Production

Event Medya

KeyPartner

Limousine Plus

Lounge Entertainment

Micetechnic

Photier

Sevinç Şatıroğlu

Sing With Brothers

Sofitel

TM Akreditasyon

Tukan Ajans

Turuncu basım

Venus Group

YZC

Desida Events

Lounge Entertainment

Ve ikram sponsorlarımız ; Anadolu EFES, Mey Diageo