• Anasayfa
  • CHP Genel Başkanı Sn. Kemal Kılıçdaroğlu ile makamında bir araya geldik.

CHP Genel Başkanı Sn. Kemal Kılıçdaroğlu ile makamında bir araya geldik.

30 Temmuz 2020 mice Yoruma Kapalı

Sektörümüzü, endüstriyel ve ekonomik büyüklüğümüzü, sektörün son beş senedir aldığı yaraları, pandemi kaynaklı krizle artan sorunlarımızı ve taleplerimizi her platformda herkese anlatmaya devam ediyoruz.

Sayın Genel Başkan ile yarım saate yakın ve oldukça sıcak bir atmosferde geçen görüşmemizde; sektörümüzü ve beklentileri ilettik.

Sayın Genel Başkan ile gerçekleştirdiğimiz görüşmede tüm sektörlerin 01 Haziran itibariyle tedbirli normalleşme kapsamında hayatına devam ettiklerini, sektörümüzde ise bir kapatma olmamakla birlikte kamu bürokrasisi tarafında yapılan bazı açıklamaların sektörümüz ve hizmet verdiğimiz müşteriler nezdinde kapalı gibi algılandığını ifade ettik.

Tedbir ve önlemlerle etkinlik yapmanın mümkün olduğunu ve bunu yetkinliği ve sektörel birikimi yüksek sektör olarak bizlerin rahatça yapabileceğini ve hazır olduğumuzu paylaştık.

Organizasyonların Eylül ayı ve sonrasına ertelendiğini, bu bağlamda öncelikli söylem desteği gelmemesi ve sektörün Eylül ayı ve sonrasında hayatına devam edememesi durumunda binlerce şirketin kapanma ve maalesef binlerce çalışanın da işsiz kalmakla karşı karşıya olduğunu üzülerek aktardık.

01 – 04 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirdiğimiz çalıştayımızın raporu ve gerek sektörümüzü anlatan gerekse de taleplerimizi içeren mektubumuzu arz ettik.