Uluslararası MICE Derneği; Sektör profesyonellerinin bir araya gelerek Nisan 2016 tarihinde İstanbul’da kurdukları bir sivil toplum örgütüdür.

Dünya’da ülkemizden çıkışlı ilk Uluslararası MICE Derneği olması bakımından ülkemiz ve sektörümüz açısından son derece önemli ve gurur vericidir.

Uluslararası MICE Derneği; tüm sektör paydaşlarını bir araya getirmekle aynı zamanda bir ilke de imza atmıştır.

Üye ve paydaşlar arasında yeni işbirlikleri başlatmak, var olan ilişkileri güçlendirmek, üyelerine yurtiçi veya yurt dışında üyelik avantajları sağlamak, sektörün gelişimine yönelik projeler üretmek, eğitim olanakları yaratmak, etik çerçevede işbirliklerinin devam etmesini korumak, üye ve paydaşların yaşadığı veya yaşayacağı sorunlara çözüm bulabilmek için yola çıkmıştır.

Eğitimli, yarının profesyonel adayları olacak öğrencilere burs olanakları sunmak derneğimizin önem verdiği konular arasındadır.

Yılda 2 kere gerçekleştireceği etkinlikler olan ‘’ Network Days‘’ ile sektör üye ve paydaşlarının arasında ki iletişimi ve motivasyonu arttırmak.

Kişisel gelişim ve belirli alanlarda sektörel uzmanlığa yönelik eğitim programları ‘’ Training Days ‘’ ile üyelerin, paydaşların kariyer gelişimine katkıda bulunmak.

Yılda bir kere gerçekleştirilecek ‘’ MICE Summit ‘’ ile dünya’dan üye, paydaşlar, STK’lar, kamu kurum ve kuruluşlarının bir araya getirilmesi amaçlanmıştır.

Önümüzde ki aylarda yurt içinde açılacak Ankara, İzmir, Antalya, Trabzon ve yurt dışında açılacak olan New York, Brüksel, Yeni Delhi, Londra, Roma, Barselona temsilcilikleri ile yoluna güçlenerek devam edecektir.