Hüseyin KURT – Başkan
İstanbul Aydın Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği mezunu olan Hüseyin Kurt, 2002 yılında Swiss Otel İstanbul’da başladığı meslek hayatına Setur Kemer – Antalya bölge yöneticisi olarak devam etmiştir.

2006 – 2008 yılları arasında çalıştığı Uptown Travel ’da birçok etkinlik ve organizasyon yönetmiştir.

Ayer Turizm – Event Academy’de operasyon yetkilisi olarak devam ettiği kariyerine sırasıyla operasyon müdürü ve yurtiçi organizasyonlar direktörü olarak devam etmiştir. 2008 – 2013 yılları arasında çalıştığı dönemde birçok şirket, kurum ve kuruluşa ekibiyle hizmet veren Hüseyin Kurt, toplamda 1500 civarında organizasyona imza atmıştır.

Sonraki yıllarda Troja Tur’a geçerek MICE departmanı kuruluş çalışmalarını yöneten Hüseyin Kurt, 2015 başında kurucu ortak olarak kuruluşuna katkıda bulunduğu Oliva MICE markasıyla yoluna devam etmektedir.

30 a yakın sektör çalışanına mentorlük hizmeti veren Kurt, 2016 yılında ülkemizde MICE segmentine yönelik ilk çıkışlı olan Uluslararası MICE Derneğinin kurucuları arasında yer alarak Uluslararası MICE Derneğinin 2. Başkanı olmuştur.

22 Haziran 2019 tarihinde gerçekleşen Olağan Genel Kurulda Uluslararası MICE Endüstrisi Derneğinin başkanlığına seçilmiştir.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliğinin 23. Dönem en genç yönetim kurulu üyesi olarak listeye giren Hüseyin Kurt 24. Dönemde de TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevine devam etmektedir. Site Turkey Üyesi ve İstanbul Kültür Elçileri Derneği Danışma Kurulu Üyesi olan Hüseyin Kurt, İngilizce ve Makedonca bilmektedir.

 


Serdar SÖYLER – 2. Başkan
Serdar Söyler, 1995 yılında lise stajını Türkiye’nin ilk seyahat acentesi olan Vip Turizm de görev yaparak sektör yolculuğuna başlamıştır. 1998 yılında Üniversite stajını İkon Turizmin Kongre Bölümünde geçirmiştir. 1999-2002 yılları arasında İkon Turizmin de içinde bulunduğu İSEVV konsorsiyum da görevlendirilmiş ve ülkemizde gerçekleştirilen uluslararası büyük organizasyonlarda yer almıştır. 2003-2010 yılları arasında, Global Turizm Kongre Departman Müdürü olarak görev yaptığı dönemde, çeşitli dallarda birçok ulusal tıp kongreleri gerçekleştirmiştir.

Serdar Söyler 2013 yılından günümüze Jolly Tur – Jolly MICE markası altında Türkiye’nin önde gelen kamu ve özel sektör organizasyonlarını gerçekleştirmektedir. 2017 yılından itibaren görevini Jolly MICE Direktörü olarak sürdürmektedir.

Serdar Söyler 2016 yılında kurulan Türkiye’nin ilk MICE Derneğinin Başkanı olarak seçilmiştir ve şuanda  görevine 2.  Başkan olarak devam etmektedir.

Serdar Söyler, Etiler Anadolu Turizm Meslek Lisesi ve Marmara Üniversitesi Seyahat İşletmeciliği mezunudur.


Işıl Özmen – Genel Sekreter
Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü mezunu olan Işıl Özmen, 1988 yılında Çukurova Grubunda Caterpillar marka İş ve Endüstriyel Makinaların ithalatında, dış ticaret yöneticiliği ile iş hayatına başlayan Işıl Özmen 1992-1998 yılları arasında BMG Otomotiv A.Ş. de Daewoo markasının Türkiye’ye girişini sağlayan ekipte Genel Müdür Yardımcılığı, 1998-2000 yılları arası kurduğu dış ticaret şirketinde yönetici ortak olarak görev yapmıştır.

Özmen, 2000 yılından itibaren yer aldığı turizm sektörünün Event Management (Etkinlik Yönetimi) branşının gelişiminde etkin rol oynayıp, çeşitli Acentelerde üst düzey yöneticilikler yapmış ve 2007 itibarıyla 10 yıl boyunca, ACTIVE TURIZM ‘in yeni markası “ a la carte event management” departmanın gelişimi ve marka değerinin oluşması aşamasında büyük projelerde görev almıştır. Son olarak, 2017 yılında Touristica Turizm acentesinde M.I.C.E. Departmanını kurmuş ve yönetmiştir.

Özmen, 2016 yılında kurulan Türkiye’nin ilk MICE Derneğine üye olmuş ve 2018 seçimlerinde Derneğin Yönetim kurulunda Genel Sekreter olarak sektörün gelişmesinde aktif görev almıştır.

 


Lütfi Kubilay Şahin – Sayman
Lütfi Kubilay Şahin, İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği ve Anadolu Üniversitesi İşletme bölümlerinden mezun olmuştur. Ağırlıklı olarak kongre turizmi alanında çalışan Şahin, 1999 – 2001 yılları arasında üniversite öğrencisi iken bir çok Mice firması ile büyük uluslararası etkinliklerde görev almıştır. 2001 yılında düzenlenen Avrupa Basketbol Şampiyonası organizasyonun ardından kongre sektörünün en önemli firmalarından biri olan Dekon Kongre ve Turizm firmasında Uluslararası kongrelerde Proje Koordinatörü olarak çalışmaya başlamıştır.

2005-2010 yılları arasında Design By Advertisement & Organization firmasında kurucu ortak olarak incentive alanında organizasyonlar düzenlemiştir. 2010 yılında tekrar eski şirketi olan Dekon Kongre ve Turizm firmasına Kıdemli Proje Müdürü olarak dönmüş olup, 2015 senesinden bu yana aynı firmada Satın Alma Direktörlüğü görevini de birlikte yürütmektedir.

2018 yılında Uluslararası MICE Endüstrisi Derneği Yönetim Kurulu üyeliğine seçilmiştir.

 


M.Ali KANJİ
M.Ali Kanji 1998 – 2002 yılları arasında bir çok Mice firması ile Part – Time çalışma fırsatı bulduktan sonra sektörün en önemli oyuncularından olan 7 Tur firmasında ve daha sonra sırası ile 2003 – 2006 İstmar Turizm ve 2006 – 2011 Viking Turizm Operasyon Müdürü olarak profesyonel iş hayatına devam etti.

2012 yılında Maay Event’i kurarak çalışmalarına yurt içi ve yurt dışı kurumsal etkinlikler ile devam eden Kanji, Ekim 2019 itibari ile de MKJ Mice firmasını kurdu.

Uluslararası MICE Endüstrisi Derneği kurucu üyesi olan Mali Kanji aynı zamanda İranlı sanayici ve İşadamları derneği ile Türkiye İran Sanayiciler ve İşadamları Derneği 2.Başkanı’dır.

 

 

 


Nurçin Yürekli
1989 Yılında EVE Turizm de meslek hayatına başlayan Nurçin Yürekli, 3 yıl Eve turizm de birçok departmanda çalışarak Turizm sektöründe etkin rol almıştır. Ardından 1992 – 2004 yılları arasında TOPKON turizmde ulusal ve uluslararası birçok kongrenin proje müdürlüğünü üstlenmiştir. 2005-2010 yılları arasında yılları arasında SYMCON Turizm’de Kongre müdürü olarak görev almış ve Kogre Turizm’inde önemli başarılara imza atmıştır.

2010-2014 yılları arasında Otelcilik sektörüne çalışmaya başlayan Yürekli, Kıbrıs Acapulco Resort Conventıon Hotel’de Mıce Türkiye Pazarlama Müdürü olarak görel almış ardından

HUMANİTAS MICE firmasında MICE Satış Pazarlama Müdürü olarak sektörde çalışmalarına devam etmiştir.

Haziran 2018 itibariyle Polonezköy Village Park Hotel Satış Pazarlama Müdürü olarak görev alan Yürekli,  Ekim 2019 itibariyle sektörde kendi iş ortaklığını oluşturarak tedarik tarafında meslek hayatına devam etmektedir.

Nurçin Yürekli, aynı zamanda Uluslararası MICE Endüstrisi Derneği yönetim kurulu üyesi olarak çalışmalarını sürdürmektedir.


Ferhat ÖZDEMİR
Ferhat Özdemir 2012 Yılın da Karaköy Leges Turizm de Ukrania Bölgesinden İncoming ile turizme adım atar ve profesyonel Turizm hayatına Pronto Turizm ve sonrasında 10 sene Ersoylar Şirketler Grubu bünyesinde olan Toursetter Turizm de Operasyon Müdürü ve sonrasında Genel Müdür Yardımcısı olarak Profesyonel Turizm hayatına devam etti.

2015 Yılın da DBT MICE’ı kurarak ağırlıkla Outgoing olmak üzere Yuriçi ve Yurtdışı kurumsal etkinliklerine devam etti.

 

 

 

 


Serdar Uğur Girgin
Elektrik bölümü mezunu olan Serdar Uğur Girgin 1993 Yılında zamanın en önemli özel kanallarından olan İhlas Holding’e bağlı TGRT Televizyonunda sonrasında NTV ‘de çalışmıştır. 2000 li yıllarda Doğan Holding bünyesindeki ANS Prodüksiyon da görev alan Serdar Uğur Girgin, zamanın önemli projelerinin teknik sorumluluğunu alan ekipte yer almıştır. 2004 yılından itibaren kurucu ortağı olduğu Mavi Ses Işık Müzik ve Görüntü Sistemleri Ltd. şirketinin Ses Işık ve Müzik dışında diğer alanları da kapsayan MAVİ GRUP TEKNİK PRODÜKSİYON Ltd. de görev almaktadır.

Mavi Grup Teknik Prodüksiyon bünyesinde, MAVİ SES IŞIK MÜZİK Ltd. Şirketine kardeş, MAVİ PLUS’ ı ve ( Truss, Sahne , Podyum Sistemleri ) MVLED’ i de ( Led Ekran ve Görüntü Sistemleri) bünyelerine katmıştır. Sayısız defile, konser organizasyonları ve Tv. Programlarının teknik alt yapıları, üniversitelerin bahar şenlikleri, çok sayıda toplantı organizasyonu ve en son olarak Uluslararası Sivil Toplum Kuruluşları STK zirvesi dahil olmak üzere sayısız event ve organizasyonun Tüm Teknik Prodüksiyonlarını gerçekleştirmiştir.

Şu anda da bir çok Acente ve Ajansın Teknik Partnerliğini yapmaya devam etmektedir. I – Mice’ ta ( Uluslararası MICE Endüstrisi Derneği ) Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi ve Yepud’ ta ( Yaratıcı Etkinlikler Planlama ve Uygulama Derneği ) Dernek Genel Sekreteri ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak yer almaktadır.


Ahmet Kemal Alakurt

Eskişehir Anadolu Üniversitesi Turizm & Otel İşletmeciliği ve Yönetim Organizasyon Bölümü mezunu olan Ahmet Alakurt, 1994 yılında Bodrum Sea Garden’da başladığı meslek hayatına,  Öger Tur ve Jolly Tur’ da, Fethiye, Bodrum Bölge rehberi olarak devam etmiştir. Aynı zamanda Turizm faaliyetlerine Kültür Turları Rehberliğini de katarak, bölge ve kültür turlarında başarıyla görev yapmıştır. Bu süreçte çok sevdiği meslek hayatına yön vermek amacıyla etkinlik ve organizasyon sektöründe profesyonelliği seçmiş,  2004 – 2012 yılları arasında çalıştığı Işıltur ve Vista Turizm de pek çok organizasyonda görev almış, planladığı etkinlikleri gerçekleştirmiş ve yönetmiştir.

Turizm ve M.I.C.E Sektöründe edindiği tecrübelerle kendi markasını oluşturma kararı alan Alakurt, 2012 yılında kurduğu Dream On Event organizasyon şirketi ile kendi alanında lider, Yerli ve Yabancı onlarca markaya, Yurtiçi ve Yurtdışında organizasyon, etkinlik yönetimi hizmeti vermektedir. Ayrıca kurduğu, Dream On Event Seyahat Acentası ve dijitalleşme yolunda güç kazandığı Bedsclick markası ile, Turizm ve Seyahat alanında da faaliyet göstermektedir.

2016 yılında ülkemizde MICE segmentine yönelik ilk uluslararası dernek olan “Uluslararası MICE Endüstrisi Derneği” ne üye olmuş, dernek faaliyetlerini desteklemiştir. Derneğin 2019 yılında gerçekleştirilen seçimlerinde Yönetim kuruluna seçilmiş, bu süreçte I-MICE Derneği’ nin ve sektörümüzün gelişimine fayda sağlamak amacıyla hizmet etmektedir.


Bahadır Biçer

İlk ve orta öğrenimini Değirmendere – Kocaeli de tamamladı.  Bursa Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek  Lisesinde  açılan Türkiye’nin ilk Seyahat Acentacılığı ve Tur Operatörlüğü bölümünden 1995 yılında başarı ile mezun olduktan sonra Üniversite eğitimini 1995 -1998 yılları arasında Ege Üniversitesi Seyahat İşletmeciliği bölümünde tamamladı.

Mezun olduktan sonra İstanbul’a yerleşti ve profesyonel meslek hayatına Vista Turizm’de Outgoing incentive bölümünde başladı. Teklif ve terfi alarak sektörün önde gelen şirketlerinde sırasıyla  Asya Tur, CTN Tours New York, Biggtravel’da yurt dışı leisure tur programları organize etti. Kurumsal Yurt içi ve yurt dışı organizasyonlara Symcon ile başladıktan sonra, 7 Tur Turizm’de  yurt dışı departmanında yüzlerce projenin içinde yer aldı. 2004 yılında Distinto Travel’da acenta müdürü olarak yöneticilik kariyerine başladı ve 2004 – 2012 yılları arasında Distinto Travel’da bir çok başarılı yurt içi ve yurt dışı kurumsal organizasyonlara imza attı. 7 yıllık Turizm ve Seyahat Acentacılığı eğitimi ve ardından 14 yıllık profesyonel iş hayatının kattığı bilgi birikimi ve deneyim ile 2012 yılında Mint Turizm’i kurmuş ve kurucu ortağı olarak 7 yıldır MICE alanında yurt içinde ve yurt dışında faaliyetlerine devam etmektedir.  13 yıllık evli ve 2 çocuk babasıdır.


Serkan Mengüş

Serkan Mengüş 2000 Yılın da Maxi France şirketinde Faransa’da Türkiye pazarına yönelik İncoming faaliyetleri ile turizme adım atar ve sonrasında 2005 yılında Türkiye yerleşip 2010 yılına kadar Ets tur yurtdışı operasyonunda, daha sonrasında sırasıyla Anı Tur, VIP Turizm, Etsmice ve Halat Organizasyonda bünyesinde yurtdışı incentive ve kongre alanında Operasyon Müdürü ve Departman Müdürlüğü yaparak Profesyonel Turizm hayatına devam etti.
2018 Yılın da Clé Event’i kurarak Yuriçi ve Yurtdışı kurumsal etkinliklerine devam etti.

2017 yılında Uluslararası MICE Endüstrisi Derneği’ne üye olmuş, 2019 yılında gerçekleştirilen seçimlerinde Yönetim kuruluna seçilmiştir.

 

 


Yönetim Kurulu Yedek

Deniz Süerkan
Ece Delen
Nergis Aslan
Serkan Erberksoy
Oytun Tan
Sezen Akyazı
Burcu Kısakürek
Talha Sarıarslan
Galip Ölmez
Murat Çakan
Mertcan Tekin

 

Denetleme Kurulu Asil
Hakan Şen
Eren Karabuda
Cihan Oğhan

Denetleme Kurulu Yedek
Batuhan Seyirci
Hasibe Bağ
Yusuf Cihan Süslü

Disiplin Kurulu
Eyüp Pehlivan
Mine Karaçaylı
Samet Ekin

Disiplin Kurulu Yedek
Ufuk Özkaratay
Serkan Güngör
Hüseyin İşcan