Serdar SÖYLER
Serdar Söyler, 1995 yılında lise stajını Türkiye’nin ilk seyahat acentesi olan Vip Turizm de görev yaparak sektör yolculuğuna başlamıştır. 1998 yılında Üniversite stajını İkon Turizmin Kongre Bölümünde geçirmiştir. 1999-2002 yılları arasında İkon Turizmin de içinde bulunduğu İSEVV konsorsiyum da görevlendirilmiş ve ülkemizde gerçekleştirilen uluslararası büyük organizasyonlarda yer almıştır. 2003-2010 yılları arasında, Global Turizm Kongre Departman Müdürü olarak görev yaptığı dönemde, çeşitli dallarda birçok ulusal tıp kongreleri gerçekleştirmiştir.

Serdar Söyler 2013 yılından günümüze Jolly Tur – Jolly MICE markası altında Türkiye’nin önde gelen kamu ve özel sektör organizasyonlarını gerçekleştirmektedir. 2017 yılından itibaren görevini Jolly MICE Direktörü olarak sürdürmektedir.

Serdar Söyler 2016 yılında kurulan Türkiye’nin ilk MICE Derneğinin Başkanı olarak seçilmiştir ve halen görevine devam etmektedir.

Serdar Söyler, Etiler Anadolu Turizm Meslek Lisesi ve Marmara Üniversitesi Seyahat İşletmeciliği mezunudur.


Hüseyin KURT
İstanbul Aydın Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği mezunu olan Kurt Hüseyin Kurt, 2002 yılında Swiss Otel İstanbul’da başladığı meslek hayatına Setur Kemer – Antalya bölge yöneticisi olarak devam etmiştir. Ardından 2006 – 2008 yılları arasında çalıştığı Uptown Travel ’da bir çok etkinlik ve organizasyon yönetmiştir. Ayer Turizm – Event Academy’de operasyon yetkilisi olarak devam ettiği kariyerine sırasıyla operasyon müdürü ve yurtiçi organizasyonlar direktörü olarak devam etmiştir. 2008 – 2013 yılları arasında çalıştığı dönemde bir çok şirket, kurum ve kuruluşuna ekibiyle hizmet veren Hüseyin Kurt, toplamda 1500 civarında organizasyona imza atmıştır.

Sonraki yıllarda Troja Tur’a geçerek MICE departmanının kuruluş çalışmalarını yöneten Hüseyin Kurt, 2015 başında kurucu ortak olarak kuruluşuna katkıda bulunduğu Oliva MICE markasıyla yoluna devam etmektedir.

30 a yakın sektör çalışanına mentorlük hizmeti veren Kurt, 2016 yılında ülkemizde MICE segmentine yönelik ilk Uluslararası derneği kurarak Uluslararası MICE Endüstrisi Derneğinin 2. Başkanı olmuştur.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliğinin, en genç yönetim kurulu üyesi olarak listeye girmiştir. TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyesi, Site Turkey üyesi ve İstanbul Kültür Elçileri Derneği Danışma Kurulu Üyesi olan Hüseyin Kurt, İngilizce ve Makedonca bilmektedir.


M.Ali KANJİ
M.Ali Kanji 1998 – 2002 yılları arasında bir çok Mice firması ile Part – Time çalışma fırsatı bulduktan sonra sektörün en önemli oyuncularından olan 7 Tur firmasında ve daha sonra sırası ile 2003 – 2006 İstmar Turizm ve 2006 – 2011 Viking Turizm Operasyon Müdürü olarak profesyonel iş hayatına devam etti.

2012 yılında Maay Event i kurarak çalışmalarına yurt içi ve yurt dışı kurumsal etkinlikler ile devam etti.

Uluslararası MICE Endüstrisi Derneği kurucu üyesi ve Saymanı olan Mali Kanji aynı zamanda İranlı sanayici ve İşadamları derneği ile Türkiye İran Sanayiciler ve İşadamları Derneği 2.Başkanı’dır.

 

 

 


Işıl Özmen
Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü mezunu olan Işıl Özmen, 1988 yılında Çukurova Grubunda Caterpillar marka İş ve Endüstriyel Makinaların ithalatında, dış ticaret yöneticiliği ile iş hayatına başlayan Işıl Özmen 1992-1998 yılları arasında BMG Otomotiv A.Ş. de Daewoo markasının Türkiye’ye girişini sağlayan ekipte Genel Müdür Yardımcılığı, 1998-2000 yılları arası kurduğu dış ticaret şirketinde yönetici ortak olarak görev yapmıştır.

Özmen, 2000 yılından itibaren yer aldığı turizm sektörünün Event Management (Etkinlik Yönetimi) branşının gelişiminde etkin rol oynayıp, çeşitli Acentelerde üst düzey yöneticilikler yapmış ve 2007 itibarıyla 10 yıl boyunca, ACTIVE TURIZM ‘in yeni markası “ a la carte event management” departmanın gelişimi ve marka değerinin oluşması aşamasında büyük projelerde görev almıştır. Son olarak, 2017 yılında Touristica Turizm acentesinde M.I.C.E. Departmanını kurmuş ve yönetmiştir.

Özmen, 2016 yılında kurulan Türkiye’nin ilk MICE Derneğine üye olmuş ve 2018 seçimlerinde Derneğin Yönetim kurulunda Genel Sekreter olarak sektörün gelişmesinde aktif görev almıştır.


Nurçin Yürekli
1989 Yılında EVE Turizm de meslek hayatına başlayan Nurçin Yürekli, 3 yıl Eve turizm de birçok departmanda çalışarak Turizm sektöründe etkin rol almıştır. Ardından 1992 – 2004 yılları arasında TOPKON turizmde ulusal ve uluslararası birçok kongrenin proje müdürlüğünü üstlenmiştir. 2005-2010 yılları arasında yılları arasında SYMCON Turizm’de Kongre müdürü olarak görev almış ve Kogre Turizm’inde önemli başarılara imza atmıştır.

2010-2014 yılları arasında Otelcilik sektörüne çalışmaya başlayan Yürekli, Kıbrıs Acapulco Resort Conventıon Hotel’de Mıce Türkiye Pazarlama Müdürü olarak görel almış ardından

HUMANİTAS MICE firmasında MICE Satış Pazarlama Müdürü olarak sektörde çalışmalarına devam etmiştir.

Haziran 2018 itibariyle Polonezköy Village Park Hotel Satış Pazarlama Müdürü olarak çalışmalarına devam eden Yürekli meslek hayatıma devam etmektedir.

Nurçin Yürekli, aynı zamanda Uluslararası MICE Endüstrisi Derneği yönetim kurulu üyesi olarak çalışmalarını sürdürmektedir.


Ferhat ÖZDEMİR
Ferhat Özdemir 2012 Yılın da Karaköy Leges Turizm de Ukrania Bölgesinden İncoming ile turizme adım atar ve profesyonel Turizm hayatına Pronto Turizm ve sonrasında 10 sene Ersoylar Şirketler Grubu bünyesinde olan Toursetter Turizm de Operasyon Müdürü ve sonrasında Genel Müdür Yardımcısı olarak Profesyonel Turizm hayatına devam etti.

2015 Yılın da DBT MICE’ı kurarak ağırlıkla Outgoing olmak üzere Yuriçi ve Yurtdışı kurumsal etkinliklerine devam etti.

 

 

 

 


Serdar Uğur Girgin
Elektrik bölümü mezunu olan Serdar Uğur Girgin 1993 Yılında zamanın en önemli özel kanallarından olan İhlas Holding’e bağlı TGRT Televizyonunda sonrasında NTV ‘de çalışmıştır. 2000 li yıllarda Doğan Holding bünyesindeki ANS Prodüksiyon da görev alan Serdar Uğur Girgin, zamanın önemli projelerinin teknik sorumluluğunu alan ekipte yer almıştır. 2004 yılından itibaren kurucu ortağı olduğu Mavi Ses Işık Müzik ve Görüntü Sistemleri Ltd. şirketinin Ses Işık ve Müzik dışında diğer alanları da kapsayan MAVİ GRUP TEKNİK PRODÜKSİYON Ltd. de görev almaktadır.

Mavi Grup Teknik Prodüksiyon bünyesinde, MAVİ SES IŞIK MÜZİK Ltd. Şirketine kardeş, MAVİ PLUS’ ı ve ( Truss, Sahne , Podyum Sistemleri ) MVLED’ i de ( Led Ekran ve Görüntü Sistemleri) bünyelerine katmıştır. Sayısız defile, konser organizasyonları ve Tv. Programlarının teknik alt yapıları, üniversitelerin bahar şenlikleri, çok sayıda toplantı organizasyonu ve en son olarak Uluslararası Sivil Toplum Kuruluşları STK zirvesi dahil olmak üzere sayısız event ve organizasyonun Tüm Teknik Prodüksiyonlarını gerçekleştirmiştir.

Şu anda da bir çok Acente ve Ajansın Teknik Partnerliğini yapmaya devam etmektedir. I – Mice’ ta ( Uluslararası MICE Endüstrisi Derneği ) Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi ve Yepud’ ta ( Yaratıcı Etkinlikler Planlama ve Uygulama Derneği ) Dernek Genel Sekreteri ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak yer almaktadır.


Umut Kaya
Medya ve Event sektörlerinde görevler alan Umut Kaya, 1996 – 2004 yılları arasında bir çok ulusal gazete ve dergide Muhabirlik, Editörlük ve Yazı İşleri Yöneticiliği yapmıştır. Belgesel, Mimari ve Moda fotoğrafçılığı alanında da işler yapan Kaya, bir çok derginin kapak fotoğrafı ve küresel markaların katalog fotoğraflarını çekmiştir. 2004 yılı sonu itibariyle Turizm ve MICE sektörüne geçiş yapmış ve sırasıyla Anı Tur, Medusa Plus, Background Strategy, DS Entegre, NG Event şirketlerinde yöneticilikler yapan Umut Kaya; uzun yıllar Turkcell, gnctrkcll, Turkcell Platınum, Turkcell Kuruçeşme Arena Konserleri, Rock Republic, Rock’n Coke, Sony ve Toyota markalarının Türkiye pazarında ki operasyonlarında görevler almış ve önemli projelere imza atmıştır.

2013 yılı Mart ayında sektörde ki tecrübesini kendi oluşturduğu Boss Event Marketing çatısı altında daha da profesyonel bir hale taşıyan Kaya, Türkiye’nin ve dünyada 120’den fazla markaya etkinlik projeleri geliştirmiştir. Türkiye’nin en önemli yelken yarışlarından biri olan Bau Bosphorus Sailing Cup’ı 3 yıl boyunca deniz ve kara tarafı operasyonları dahil olmak üzere gerçekleştirmiş, hizmet verdiği markalara özgün projeler hazırlayan ekibiyle birlikte Boss Event Marketing’de ki çalışmalarına devam etmektedir. Umut Kaya aynı zamanda MICE sektörünün en önemli sivil toplum örgütlerinden biri olan I-MICE Yönetim Kurulu Üyeliği ile, sektöre katkılar sunmaya devam etmektedir.


Lütfi Kubilay Şahin
Lütfi Kubilay Şahin, İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği ve Anadolu Üniversitesi İşletme bölümlerinden mezun olmuştur. Ağırlıklı olarak kongre turizmi alanında çalışan Şahin, 1999 – 2001 yılları arasında üniversite öğrencisi iken bir çok Mice firması ile büyük uluslararası etkinliklerde görev almıştır. 2001 yılında düzenlenen Avrupa Basketbol Şampiyonası organizasyonun ardından kongre sektörünün en önemli firmalarından biri olan Dekon Kongre ve Turizm firmasında Uluslararası kongrelerde Proje Koordinatörü olarak çalışmaya başlamıştır.

2005-2010 yılları arasında Design By Advertisement & Organization firmasında kurucu ortak olarak incentive alanında organizasyonlar düzenlemiştir. 2010 yılında tekrar eski şirketi olan Dekon Kongre ve Turizm firmasına Kıdemli Proje Müdürü olarak dönmüş olup, 2015 senesinden bu yana aynı firmada Satın Alma Direktörlüğü görevini de birlikte yürütmektedir.

2018 yılında Uluslararası MICE Endüstrisi Derneği Yönetim Kurulu üyeliğine seçilmiştir.

 


Yönetim Kurulu Yedek
Mehmet Bağdatlı
Ece Delen
Tamer Civelek
Berkant Sert
Ahmet Kemal Alakurt
Bekir Hasırcı
Ali Rıza Arık
Nergis Aslan
Talha Pınar

Denetleme Kurulu Asil
Cihan Oğhan
Yağız Öngen
Mert Şahin

Denetleme Kurulu Yedek
Serkan Erberksoy
Mine Karaçaylı
Hacer Arslan

Disiplin Kurulu
Oytun Tan
Tamer Köseoğlu
Neslihan Dalgıç

Disiplin Kurulu Yedek
Batuhan Seyirci
Gürcan Günaydın
Sema Uysal