“Uluslararası MICE Derneği destekleriniz ile büyümeye devam ediyor.”
Uluslararası MICE Derneğinin Zaman Yolculuğu…
Uluslararası MICE Derneği 2 Senede Neler Yaptı!

16 Eylül 2019 – Sezon Açılış Partisi

 

18 – 19 Haziran 2019 / ESKİŞEHİR’İ KEŞFET & B2B

18 – 19 Haziran tarihlerinde Eskişehir’i Keşfet & B2B Organizasyonu ETO, Ufkunes Turizm, Vehbi Koç Kongre Merkezi, Tasigo Hotel, Dedeman Park, 222 Tur, Abacı Grup – Gaga Restaurant, Divan Ekspres, DoubleTree by Hilton Termal Hotel destekleriyle..

15 – 19 Mayıs 2019 / BULGARİSTAN & ROMANYA FAM TRIP & B2B

15 – 19 Mayıs tarihlerinde Uluslararası MICE Endüstrisi Derneği (I-MICE) koordinasyonunda, Ramada Hotel Sofya, Ramada Hotel Majestic, Ramada Bükreş Hotel ev sahipliğinde, THY ve Viya Travel destekleri ile ” Bulgaristan & Romanya Fam Trip & B2B ‘‘

03 – 05 Mayıs 2019 / KAZDAĞLARI BULUŞMASI

03 – 05 Mayıs tarihlerinde Uluslararası MICE Endüstrisi Derneği (I-MICE) koordinasyonunda, Ramada Resort Kazdağları Termal & SPA ev sahipliğinde, Demre Tour safari desteğiyle doğa ve mitolojinin bir araya geldiği KAZDAĞLARI BULUŞMASI ”TANITIM GEZİSİ”

11 – 13 Nisan 2019  / BODRUM’U YERİNDE KEŞFETMEYE VAR MISINIZ?

11 – 13 Nisan tarihlerinde Uluslararası MICE Endüstrisi Derneği (I-MICE) koordinasyonunda, TÜRSAB, Kechi Sailing, Difference Tour, Keys Car Bodrum işbirliği ve Divan Bodrum ev sahipliğinde BODRUM’U YERİNDE KEŞFETMEYE VAR MISINIZ?  ” TANITIM GEZİSİ ‘‘

 

 

 

12 – 13 Mart 2019  / BOLU – ABANT FAM TRIP & B2B

12 – 13 Mart 2019 tarihlerinde Uluslararası MICE Endüstrisi Derneği (I-MICE) koordinasyonunda, Koru Hotel ev sahipliğinde, Büyük Abant ve Abant Palace Hotel destekleriyle ”BOLU – ABANT TANITIM GEZİSİ’‘

 

 

 

 

03 Aralık 2018 / ÜRDÜN TANITIM GECESİ

03 Aralık tarihinde CVK Park Bosphorus Hotelde Destination Options sponsorluğunda, Ürdün turizm board, THY destekli ÜRDÜN TANITIM GECESİ ‘‘

 

 

 

 

 

 

24 – 26 Kasım 2018 / VAN HAVZASI  FAM TRIP & B2B

24 – 26 Kasım tarihlerinde Uluslararası MICE Endüstrisi Derneği (I-MICE) ve VAHATDER koordinasyonunda ve yerel paydaşlar sponsorluğunda Van Havzası  ” TANITIM GEZİSİ ”

 

16 – 18 Kasım 2018 / EDİRNE – PLOVDIV FAM TRIP & B2B

16 – 18 Kasım tarihlerinde Uluslararası MICE Endüstrisi Derneği (I-MICE) koordinasyonunda, Merit Grand Mosta Hotel ev sahipliğinde, Viya Travel destekleriyle Edirne – Plovdiv gezisi ve B2B program kapsamında Bulgar ve Yunan acentalar ile B2B organizasyonunda bir araya gelinmiştir.

 

24 Temmuz 2018 / 2. YIL KUTLAMA & NETWORK ETKİNLİĞİ

 

25 – 27 Mayıs 2018 – Fethiye Fam Trip

10 Aralık 2017 / «Topluluk Önünde Etkili Konuşma Protokol Adabı & Nezaket Kuralları» EĞİTİMİ

 

09 Aralık 2017 / «Duygusal Zeka Temelli Yaklaşımla Duygusal Zeka» EĞİTİMİ

 

10-12 Kasım 2017 / Tadımlık Batı Karadeniz Turu» FAM TRIP

10-12 Kasım tarihleri arasında“Tadımlık Batı Karadeniz Turu” adı altında gerçekleştirilen organizasyona İstanbul’dan 30’a yakın MICE çalışan acente, paydaş ve basın mensubu katıldı.

 

29-30 Temmuz 2017 / «İkna Bilimi ve Etki Prensipleri »  & « Kritik Düşünme ve Kritik Karar Verme » «Tadımlık NLP» EĞİTİMLERİ  

 

22 Haziran 2017 / Uluslararası MICE Derneği Üyeleri İftar Etkinliğinde Buluştu

Uluslararası MICE Derneği ve Site Turkey koordinasyonunda, başta, Okyanus gezi teknesi ve sahibi Barbaros Mete, Basılı Malzeme sponsorumuz ve Bakış Reklam ile birlikte diğer sponsorlarımız sayesinde bir araya gelen gelerek MICE sektörü paydaşları güç birliğine imza attı.

MICE çalışan acente yönetici ve sahipleri, otel yöneticileri, havayolları, rehberler, lojistik firma yönetici ve çalışanları, kanaat önderleri, eski bakanlar, akademisyenler ve yoğun basın katılımı ile gerçekleşen etkinlikte, katılımcılar; bir yandan İstanbul’un eşsiz boğazında iftar etkinliğinde buluşurken bir yandan da sektör adına sohbet etme fırsatı yakaladılar.

17 – 20 Haziran 2017 / Yunanistan Fam Trip

 

Uluslararası MICE Derneği, Yunanistan’ın başkenti Atina’da..

Derneğimiz, MICE acentalarına yönelik düzenlenen ‘Yunanistan fam trip’e katıldı. 17 – 20 Haziran 2017 tarihleri arasında Wyndham Hotels Türkiye- Yunanistan ve Doğu Avrupa Satış Direktörü Cihan Soyhan koordinasyonunda, Wyndham Grand Athens’ın ev sahipliği ve Türk Hava Yolları’nın destekleri ile gerçekleşen organizasyona, 20 farklı ülkeden MICE acentası katıldı.

23 Mayıs 2017 / Uluslararası MICE Derneği, Eğitimlere Başladı  

Uluslararası MICE Derneği, ajandasında bulunan sektör paydaşlarının kişisel gelişim ve uzmanlıklarına yönelik gerçekleştirmeyi planladığı eğitim organizasyonlarının ilkini Radisson Blu Bosphorus Hotel Istanbul ev sahipliğinde, tüm Radisson Blu Otelleri yöneticileri, MICE çalışan acenta yöneticileri, MICE lojistik firma yönetici ve çalışanları, kanaat önderleri ve basının katılımıyla gerçekleştirdi.

Boğaz manzaralı Pupa Terasta gerçekleşen ve yoğun katılımın olduğu “Harvard Business Review Workshop” etkinliğinde katılımcılar, Selim Geçit’in eğlenceli sunumu ile Business Review Workshoplarından tanıdığımız Nitin Nohria’nın kaleme aldığı “Çalışan Motivasyonu İçin Yeni Güçlü Bir Model” eğitiminde, bulundukları yere disiplinli yaşam kurguları sayesinde gelmiş, iş dünyasının en çok aranan yönetici ve en ilham verici liderlerini dinleme fırsatı yakaladılar.

Katılımcılar, eğitimden sonra Radisson Blu Bosphorus Hotel İstanbul’un eşsiz boğaz manzarasında Executive Chef Ömer Esen’in katılımcılar için hazırlamış olduğu enfes lezzetleri atıştırıp, sohbet ederken, 321 Müzik firmasının, Müzik direktörü olan Tamer Bey’in katılımcılar için hazırlamış olduğu etkinlik menüsü kıvamında (Seren Kuloğlu ”Oldies But Goldies” Keman Show, Ahmet Serkan ”Voice Master” Live Performance, Elvan Kızılay ”Smooth” Elektro Keman Show, Feray Tekşahin ”Pop Hits” Elektro Keman Show, Batuhan Parlak ”Enjoy Arabia’ Perküsyon Show, Alper D ”Open Mic Show” & Dj) performanslar ile keyifli dakikalar geçirdiler.

Uluslararası MICE Derneğinin en yakın eğitimi 29 – 30 Temmuz tarihlerinde Crowne Plaza İstanbul Asia Hotelde gerçekleşecek olup, derneğin ajandasında ve etkinlik takviminde her ay 1 eğitim planlaması bulunmaktadır.

04 Mayıs 2017 / Uluslararası MICE Derneği – Büyük MICE Buluşması

04 Mayıs 2017 tarihinde, Portaxe mekan ve 20 farklı tedarikçimizin sponsorluğunda gerçekleştirmiş olduğumuz Uluslararası MICE Derneği ‘’ Büyük MICE Buluşması ‘’ organizasyonumuzda; iş ve sanat dünyasının yanı sıra MICE çalışan acenteler, oteller, MICE lojistik firmaları, havayolları, rehberler, piknik mekan işletmeleri, etkinlik mekanları, kafe, bar, restaurant, yüzer gemi işletmeleri yöneticileri ve yoğun basın mensubu misafirlerimizin katılımıyla ‘’ Büyük MICE Buluşması ‘’ etkinliğimizi gerçekleştirdik.

Dostlarımız, Portaxe’in ikramları ve eşsiz ev sahipliği ile birlikte, Soundance, Rhythm Arena,  Yoncalodi, Suzan Kardeşler ve Ferman Toprak ile stres atma fırsatı yakaladılar.

 

29 – 30 Nisan 2017 Uluslararası MICE Derneği Yoluna Güçlenerek Devam Ediyor

Uluslararası MICE Derneği, 29 – 30 Nisan 2017 tarihlerinde Vialand Palace, Vialand Etkinlik Merkezi ve Adventure Land sponsorluğunda çalışma grupları ve komisyonlarını oluşturarak yoluna güçlenerek devam etti.

MICE çalışan acente yönetici ve çalışanları, MICE çalışan otel yöneticileri ve lojistik firması yönetici dostlarımızın katılımıyla gerçekleşen organizasyonda; MICE Çalışma Grubu, MICE Paydaşları Çalışma Grubu, Sosyal Medya, Network ve Eğitim Komisyonu, Bilişim ve Teknoloji, Hukuk, Basın Komisyonu ve Uluslararası İlişkiler Çalışma Grubu oluşturuldu.

 

 

31 Mart – 02 Nisan 2017 / Uluslararası MICE Derneği – Kaz Dağları Fam Trip

31 Mart – 02 Nisan 2017 tarihlerinde Uluslararası MICE Derneği koordinasyonunda ve Ramada Resort Kazdağları Thermal & Spa sponsorluğunda 40 farklı acenteden toplamda 50 arkadaşımız ile ‘’ Kaz Dağları Fam Trip ‘’ organizasyonu gerçekleştirdik.

Katılım gösteren arkadaşlarımız bir yandan kurumsal misafirlerine önerecekleri bir destinasyonu deneyimlerken bir yandan da haftanın stresini Kaz Dağlarının muhteşem doğası ile atma fırsatı yakaladılar.

 

24 Mart 2017 / Uluslararası MICE Derneği – Danışma Kurulu Toplantısı

24 Mart 2017 tarihinde, sektör paydaşlarının temsil edildiği dernek yöneticileri, kanaat önderleri, vakıf ve birlik yöneticileri, akademisyenler ve özel sektör temsilcilerinden oluşturduğumuz ‘’ Danışma Kurulumuz ‘’ ile toplantımızı Mövenpick Hotel İstanbul Golden Horn sponsorluğunda gerçekleştirdik.

Danışma kurulumuz ile birlikte bir masada daha hızlı, çözüm odaklı kararlar alınabilecek, var olan sorunlar tüm paydaşlar ile çözülebilecektir. Danışma kurulumuzun son hali http://i-mice.org/danisma-kurulu/ için tıklayınız.

 

22 – 24 Şubat 2017 / Uluslararası MICE Derneği, Ace of M.I.C.E. Exibition 2017 Fuarına Katıldı

Uluslararası MICE Derneği, 22 – 24 Şubat 2017 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezinde gerçekleşen Ace of M.I.C.E. 2017 fuarı, D 34 – A standında dostlarıyla bir araya geldi. Fuarın en yoğun stantlarından biri olan standımız, 19 Ocak tarihinde gerçekleştirmiş olduğumuz ‘’ Acente Lansman Gecesi ‘’ organizasyonundan sonra oldukça geniş bir ilgiyle karşılaştı.

 

19 Ocak 2017 / Uluslararası MICE Derneği – Acente Lansman Gecesi

Uluslararası MICE Derneği, 19 Ocak 2017 tarihinde Mövenpick Hotel İstanbul Golden Horn sponsorluğunda ‘’siz olmazsanız paydaşlar olmaz ‘’ fikrinden yola çıkarak ilk lansman gecesini MICE çalışan acenta yönetici ve çalışanlarına yönelik gerçekleştirdi.

MICE çalışan acentelerin yanı sıra, kanaat önderleri, danışma kurulu üyeleri, vakıf ve birlik yöneticileri, akademisyenler ve basının yoğun ilgi gösterdiği gecede, toplamda 300’e yakın misafir katılımı oldu.

 

2017-2019 / FUAR KATILIMLARI

* 22-24 Şubat 2017 // Ace of MICE – Uluslararası MICE DERNEĞİ Fuar Standı
* 28 Mayıs 2017 // Marka Türkiye” Fuar Standımız
* 31 Ocak – 3 Şubat 2019 EMITT //  Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı
* 14-16 Şubat 2019 // İstanbul Fuar Merkezi – ATRAX’19 7. Uluslararası Eğlence Etkinlik Park Rekreasyon Endüstrisi ve Hizmetleri Fuarı
* 14 – 17 Şubat 2019 / / İstanbul Fuar Merkezi – ADVENTURE TURKEY’19 – Macera Turizmi ve Sporları Fuarı

2017-2019  / SEKTÖREL VE KİŞİSEL EĞİTİMLER

  • 21 Nisan 2018 tarihinde TÜRSAB İşbirliğiyle gerçekleştirilen «Çalışanların Motivasyonu Nasıl Arttırılır»  adlı KİŞİSEL GELİŞİM EĞİTİMİ
  • 28 Nisan 2018 tarihinde TÜRSAB İşbirliğiyle «Turizmde Finansal Kriz Yönetimi» adlı ” KİŞİSEL GELİŞİM EĞİTİMİ ”
  • 24 Mayıs 2018 tarihinde TÜRSAB İşbirliğiyle «Tarihin Ayak İzleri Troas Yolu» adlı adlı ” SÖYLEŞİ ‘‘
  • 11 Ağustos 2018 tarihinde TÜRSAB İşbirliğiyle «Zor Kişiliklerle Başa Çıkma Yöntemleri» adlı ” KİŞİSEL GELİŞİM EĞİTİMİ ‘‘
  • 03 Kasım 2018 tarihinde TÜRSAB İşbirliğiyle «Beden Dili ve Etkili İletişim» adlı ” KİŞİSEL GELİŞİM EĞİTİMİ ”
  • 10 Kasım 2018 tarihinde Derneğimiz koordinasyonunda « Turizm sektöründe KVKK» adlı ” UZMANLIĞA YÖNELİK EĞİTİM ”
  • 10 Kasım 2018 tarihinde Derneğimiz koordinasyonunda Duygusal Zeka öğretilerinin canlandırıldığı «Kurumsal Sahne» adlı KİŞİSEL GELİŞİM EĞİTİMİ
  • 15 Kasım 2018 Derneğimizin organize ettiği «Sessizlikte İş Atölyesi» ve «Karanlıkta İş Atölyesi» adlı KİŞİSEL GELİŞİM EĞİTİMİ
  • 14 Mart 2019 tarihinde Uluslararası MICE Endüstrisi Derneği (I-MICE) koordinasyonunda ve Lionel Hotel – İstanbul ev sahipliğinde Zaman Yönetimi ve Planlama adlı ” KİŞİSEL GELİŞİM EĞİTİMİ ”

 

Bayramlar Çocuklarla Güzel – Sosyal Sorumluluk Projesi

Ramazan Bayramında minik kalpleri yalnız bırakmayalım ve Soma’yı unutmadık mottosuyla yola çıkan Uluslararası MICE Derneği, bu bayram Soma’nın yanındaydı.

Soma faciasında hayatını kaybeden vatandaşlarımızın çocuklarıyla bir araya gelmek, hayatlarına küçücük dokunuşlar yapmak kendimizi en iyi hissettiğimiz anlardı. #somayiunutmayalim

Minik kalpleri sevindirmemize katkıda bulunan kıymetli sponsorlarımıza çok teşekkür ederiz. İsimlerinin açıklanmasını istemediler..