“Uluslararası MICE Derneği destekleriniz ile büyümeye devam ediyor.”
Uluslararası MICE Derneğinin Zaman Yolculuğu…
Uluslararası MICE Derneği 6 Ay’da Neler Yaptı!

19 Ocak 2017 / Uluslararası MICE Derneği – Acente Lansman Gecesi

Uluslararası MICE Derneği, 19 Ocak 2017 tarihinde Mövenpick Hotel İstanbul Golden Horn sponsorluğunda ‘’siz olmazsanız paydaşlar olmaz ‘’ fikrinden yola çıkarak ilk lansman gecesini MICE çalışan acenta yönetici ve çalışanlarına yönelik gerçekleştirdi.

MICE çalışan acentelerin yanı sıra, kanaat önderleri, danışma kurulu üyeleri, vakıf ve birlik yöneticileri, akademisyenler ve basının yoğun ilgi gösterdiği gecede, toplamda 300’e yakın misafir katılımı oldu.

 

22 – 24 Şubat 2017 / Uluslararası MICE Derneği, Ace of M.I.C.E. Exibition 2017 Fuarına Katıldı

Uluslararası MICE Derneği, 22 – 24 Şubat 2017 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezinde gerçekleşen Ace of M.I.C.E. 2017 fuarı, D 34 – A standında dostlarıyla bir araya geldi. Fuarın en yoğun stantlarından biri olan standımız, 19 Ocak tarihinde gerçekleştirmiş olduğumuz ‘’ Acente Lansman Gecesi ‘’ organizasyonundan sonra oldukça geniş bir ilgiyle karşılaştı.

 

24 Mart 2017 / Uluslararası MICE Derneği – Danışma Kurulu Toplantısı

24 Mart 2017 tarihinde, sektör paydaşlarının temsil edildiği dernek yöneticileri, kanaat önderleri, vakıf ve birlik yöneticileri, akademisyenler ve özel sektör temsilcilerinden oluşturduğumuz ‘’ Danışma Kurulumuz ‘’ ile toplantımızı Mövenpick Hotel İstanbul Golden Horn sponsorluğunda gerçekleştirdik.

Danışma kurulumuz ile birlikte bir masada daha hızlı, çözüm odaklı kararlar alınabilecek, var olan sorunlar tüm paydaşlar ile çözülebilecektir. Danışma kurulumuzun son hali http://i-mice.org/danisma-kurulu/ için tıklayınız.

 

31 Mart – 02 Nisan 2017 / Uluslararası MICE Derneği – Kaz Dağları Fam Trip

31 Mart – 02 Nisan 2017 tarihlerinde Uluslararası MICE Derneği koordinasyonunda ve Ramada Resort Kazdağları Thermal & Spa sponsorluğunda 40 farklı acenteden toplamda 50 arkadaşımız ile ‘’ Kaz Dağları Fam Trip ‘’ organizasyonu gerçekleştirdik.

Katılım gösteren arkadaşlarımız bir yandan kurumsal misafirlerine önerecekleri bir destinasyonu deneyimlerken bir yandan da haftanın stresini Kaz Dağlarının muhteşem doğası ile atma fırsatı yakaladılar.

 

29 – 30 Nisan 2017 Uluslararası MICE Derneği Yoluna Güçlenerek Devam Ediyor

Uluslararası MICE Derneği, 29 – 30 Nisan 2017 tarihlerinde Vialand Palace, Vialand Etkinlik Merkezi ve Adventure Land sponsorluğunda çalışma grupları ve komisyonlarını oluşturarak yoluna güçlenerek devam etti.

MICE çalışan acente yönetici ve çalışanları, MICE çalışan otel yöneticileri ve lojistik firması yönetici dostlarımızın katılımıyla gerçekleşen organizasyonda; MICE Çalışma Grubu, MICE Paydaşları Çalışma Grubu, Sosyal Medya, Network ve Eğitim Komisyonu, Bilişim ve Teknoloji, Hukuk, Basın Komisyonu ve Uluslararası İlişkiler Çalışma Grubu oluşturuldu.

 

04 Mayıs 2017 / Uluslararası MICE Derneği – Büyük MICE Buluşması

04 Mayıs 2017 tarihinde, Portaxe mekan ve 20 farklı tedarikçimizin sponsorluğunda gerçekleştirmiş olduğumuz Uluslararası MICE Derneği ‘’ Büyük MICE Buluşması ‘’ organizasyonumuzda; iş ve sanat dünyasının yanı sıra MICE çalışan acenteler, oteller, MICE lojistik firmaları, havayolları, rehberler, piknik mekan işletmeleri, etkinlik mekanları, kafe, bar, restaurant, yüzer gemi işletmeleri yöneticileri ve yoğun basın mensubu misafirlerimizin katılımıyla ‘’ Büyük MICE Buluşması ‘’ etkinliğimizi gerçekleştirdik.

Dostlarımız, Portaxe’in ikramları ve eşsiz ev sahipliği ile birlikte, Soundance, Rhythm Arena,  Yoncalodi, Suzan Kardeşler ve Ferman Toprak ile stres atma fırsatı yakaladılar.

 

23 Mayıs 2017 / Uluslararası MICE Derneği, Eğitimlere Başladı  

Uluslararası MICE Derneği, ajandasında bulunan sektör paydaşlarının kişisel gelişim ve uzmanlıklarına yönelik gerçekleştirmeyi planladığı eğitim organizasyonlarının ilkini Radisson Blu Bosphorus Hotel Istanbul ev sahipliğinde, tüm Radisson Blu Otelleri yöneticileri, MICE çalışan acenta yöneticileri, MICE lojistik firma yönetici ve çalışanları, kanaat önderleri ve basının katılımıyla gerçekleştirdi.

Boğaz manzaralı Pupa Terasta gerçekleşen ve yoğun katılımın olduğu “Harvard Business Review Workshop” etkinliğinde katılımcılar, Selim Geçit’in eğlenceli sunumu ile Business Review Workshoplarından tanıdığımız Nitin Nohria’nın kaleme aldığı “Çalışan Motivasyonu İçin Yeni Güçlü Bir Model” eğitiminde, bulundukları yere disiplinli yaşam kurguları sayesinde gelmiş, iş dünyasının en çok aranan yönetici ve en ilham verici liderlerini dinleme fırsatı yakaladılar.

Katılımcılar, eğitimden sonra Radisson Blu Bosphorus Hotel İstanbul’un eşsiz boğaz manzarasında Executive Chef Ömer Esen’in katılımcılar için hazırlamış olduğu enfes lezzetleri atıştırıp, sohbet ederken, 321 Müzik firmasının, Müzik direktörü olan Tamer Bey’in katılımcılar için hazırlamış olduğu etkinlik menüsü kıvamında (Seren Kuloğlu ”Oldies But Goldies” Keman Show, Ahmet Serkan ”Voice Master” Live Performance, Elvan Kızılay ”Smooth” Elektro Keman Show, Feray Tekşahin ”Pop Hits” Elektro Keman Show, Batuhan Parlak ”Enjoy Arabia’ Perküsyon Show, Alper D ”Open Mic Show” & Dj) performanslar ile keyifli dakikalar geçirdiler.

Uluslararası MICE Derneğinin en yakın eğitimi 29 – 30 Temmuz tarihlerinde Crowne Plaza İstanbul Asia Hotelde gerçekleşecek olup, derneğin ajandasında ve etkinlik takviminde her ay 1 eğitim planlaması bulunmaktadır.

 

22 Haziran 2017 / Uluslararası MICE Derneği Üyeleri İftar Etkinliğinde Buluştu

Uluslararası MICE Derneği ve Site Turkey koordinasyonunda, başta, Okyanus gezi teknesi ve sahibi Barbaros Mete, Basılı Malzeme sponsorumuz ve Bakış Reklam ile birlikte diğer sponsorlarımız sayesinde bir araya gelen gelerek MICE sektörü paydaşları güç birliğine imza attı.

MICE çalışan acente yönetici ve sahipleri, otel yöneticileri, havayolları, rehberler, lojistik firma yönetici ve çalışanları, kanaat önderleri, eski bakanlar, akademisyenler ve yoğun basın katılımı ile gerçekleşen etkinlikte, katılımcılar; bir yandan İstanbul’un eşsiz boğazında iftar etkinliğinde buluşurken bir yandan da sektör adına sohbet etme fırsatı yakaladılar.

 

Bayramlar Çocuklarla Güzel – Sosyal Sorumluluk Projesi

Ramazan Bayramında minik kalpleri yalnız bırakmayalım ve Soma’yı unutmadık mottosuyla yola çıkan Uluslararası MICE Derneği, bu bayram Soma’nın yanındaydı.

Soma faciasında hayatını kaybeden vatandaşlarımızın çocuklarıyla bir araya gelmek, hayatlarına küçücük dokunuşlar yapmak kendimizi en iyi hissettiğimiz anlardı. #somayiunutmayalim

Minik kalpleri sevindirmemize katkıda bulunan kıymetli sponsorlarımıza çok teşekkür ederiz. İsimlerinin açıklanmasını istemediler..